Üniversitemiz Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Danışma Kurulu, 4. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı gündemi ile üniversitemiz ev sahipliğinde toplandı.

Başkanlığını Rize Valisi Kemal Çeber’in yaptığı toplantıya, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rize Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, Çay İşletmeleri Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Milli Eğitim İl Müdürü Engin Emen,  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kiraz, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Rize Şube Başkanı Taner Yelkenci, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, Rize Ticaret Borsası Sekreteri İsmail Kocaman, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Avcı, Üniversite Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Erdem Cüce, Üniversite Mezunlar Derneği Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Abdulmuttalip Pilatin ve Üniversitemiz Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Midilli katıldı.

Toplantıda Vali Kemal Çeber, bölgesel kariyer fuarlarının önemi ve yerel paydaşlarının katkılarına yönelik kısa bir konuşma yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, bölgemizdeki 6 paydaş üniversitenin de katkı sunacağı fuarın üniversitemiz ev sahipliğinde yapılacak olmasının gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, STK’lar ve KOBİ’lerin yer aldığı bu kapsamlı fuarlar boyunca öğrencilerin mülakatlara, örnek olay çalışmalarına, bilgilendirme toplantılarına ve atölye çalışmalarına da katılma imkânı bulacağını söyledi.

Ardından, Dr. Öğretim Üyesi Abdulmuttalip Pilatin tarafından 4. Doğu Karadeniz Bölgesel Kariyer Fuarı hakkında tanıtım ve bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Dr. Öğretim Üyesi Platin yaptığı sunumda, Bölgesel Kariyer Fuarı’nın temel amacının, işverenlerle nitelikli öğrenci ve mezunları, staj ve iş fırsatlarına kolayca ulaştırmak olduğunu ifade ederek fuarlar ile tüm gençlere üniversite adına bakılmaksızın birer yetenek olduklarının hissettirilmesi ve istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanmasının amaçlandığını söyledi.

Toplantı, danışma kurulu üyelerinin 17-18 Mart 2023 yılında gerçekleştirilecek olan 4. Doğu Karadeniz Bölgesel Kariyer Fuarı hakkında öneri ve görüşlerini belirtmesi ile sona erdi.

Toplantının ardından kurul üyeleri, 4.Doğu Karadeniz Bölgesel Kariyer Fuarı’nın gerçekleştirileceği Kongre ve Kültür Merkezimizi inceledi. İncelemeler sırasında Kariyer Merkez Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Midilli, fuar alanı ile ilgili ön hazırlıklar hakkında kurulu üyelerine bilgi verdi.